20 Kasım 2018 Salı

Devlet Bahçeli’den Rusya’ya tepki

12 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
532 defa okundu.

MHP Lideri, El Bab’da ‘kazaen’ Türk askerlerini şehit ettiğini söyleyen Rusya’ya sert sözlerle yüklendi.

Devlet Bahçeli’den Rusya’ya tepki

Devlet Bahçeli'den Rusya'ya tepki

MHP Lideri, El Bab’da ‘kazaen’ Türk askerlerini şehit ettiğini söyleyen Rusya’ya sert sözlerle yüklendi.

MHP’nin Konya kampından sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Devlet Bahçeli‘nin hedefinde Rusya vardı.

YANLIŞTIR, AYIPTIR..

Rusya’nın askerlerimizi şehit ettikten sonra olayı “pardon” ile geçiştirmeye çalıştığını söyleyen MHP Lideri, “Bu yanlıştır, ayıptır, uluslararası hukuku hiçe saymaktır. Rusya’nın maksadır nedir, ne yapmaya çalışmaktadır. Karşımızdaki Rusya Federasyonu’ysa biz de Türkiye Cumhuriyeti’yiz. herkes bunu bilmeli.” dedi.

Devlet Bahçeli'den Rusya'ya tepki

Devlet Bahçeli’den Rusya’ya tepki VİDEO

TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şöyle konuştu; “Türkiye ile Rusya arasında imzalanan mutabakat çerçevesinde TSK’nın harekata ait bilgileri Rusya ile düzenli ve karşılıklı paylaşılmaktadır. Yanlış koordinat verilmesi Türkiye adına gerçekçi değildir. Rus uçağının düşürülmesi sonrası ilişkiler kangrene dönmüştü.

RUSYA’NIN MAKSADI NEDİR

Şimdi Rusya askerlerimizi şehit ediyor sonra da “pardon”la geçiştiriyor. Bu yanlıştır, ayıptır, uluslararası hukuku hiçe saymaktır. Rusya’nın maksadır nedir, ne yapmaya çalışmaktadır.

İKAZ EDİYOR, HERKESİ UYARIYORUM

Türkiye’nin alttan alması nasıl beklenecektir? PKK/PYD’yi terör örgütü görmeyen Rus yönetimi art niyeti, gizli gündemi doğrultusunda ülkemizin karşısında husumet odağı olmaya taliptir. Birkaç özürle telafi edilemez, şehitlerimizin hesabı sorulmalıdır. İkaz ediyor, herkesi uyarıyorum; bu coğrafyada var olmanın sırrı, çıkan sorunların üzerine cesaretle gitmektir. Hiç kimseden eksik kalan yanımız yoktur, utanacak, kaçacak karakter yoktur. Şu husus iyi anlaşılsın ki, aba altında gösterilen sopalar, gösterenin başına inecektir.

KARŞIMIZDAKİ RUSYA FEDERASYONU’YSA BİZ DE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’YİZ

Rus saldırısı sonrası şehit olan evlatlarımızın hesabı sorulmalıdır. Karşımızdaki Rusya Federasyonu’ysa biz de Türkiye Cumhuriyeti’yiz. herkes bunu bilmeli.”

Rus uçaklarının vurduğu Türk karargahından fotoğraflar haberi

Devlet Bahçeli'den Rusya'ya tepki

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: