10 Aralık 2018 Pazartesi

SON DAKİKA KPSS sınav sonuçları açıklandı mı

8 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
779 defa okundu.

SON DAKİKA KPSS sınav sonuçları açıklandı mı, İşte Ortaöğretim sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar,2016 KPSS sınav sonuçları için meraklı bekleyiş devam ediyor. Ortaöğretim için düzenlenen KPSS sınavları geçtiğimiz ay gerçekleştirilmişti. 3 milyon 500 bin adayın katıldığı sınavların ne zaman açıklanacağı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı ile ilgili tüm detaylar bu sayfamızda yer alıyor… Bu sayfamızdan “KPSS sınav sonuçları açıklandı mı, sınavlar ne zaman açıklanacak” gibi sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.SON DAKİKA: KPSS sınav sonuçları açıklandı mı? - İşte Ortaöğretim sınavı ile ilgili tüm ayrıntılar...

2016 KPSS sınavı şimdiye dek yapılan en yoğun katılımlı sınav olarak da literatüre geçti. KPSS Sınavına bu yıl 3 milyon 500 bin kişi girdi. KPSS sınavı sonuçlarınınn sınavdan 2 hafta sonra açıklanması bekleniyordu ancak bu yıl rekor katılım olması dolayısıyla sonuçların açıklanmasının biraz zaman alacağı düşünülüyor.

“KPSS SINAV SONUÇLARI”NIN AÇIKLANMASI

KPSS’ye giren tüm adaylar sınav sonuçlarının ÖSYM’nin kendi sitesinden öğrenebilir. KPSS sonuçları öğrenmek için T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Adaylar sınav sonuçlarına sadece internet platformundan ualaşabilir. Sınav sonuç belgeleri yazılı olarak basılmayacak ve adrese teslim yapılmayacak.

KPSS sınav sonuç bilgilerinde adayların sınav testlerinden verdikleri doğru ve yanlış cevaplar (sayı ile) KPSS puanları bulunacak.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini sunuyor. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmakta.

Sonuç belgesi kontrol sistemine,https://sonuc.osym.gov.tr sayfasından ulaşılabilir.

KPSS sınav sonuçlarının tahmini açıklanma tarihi 5 Aralık – 12 Aralık 2016 olarak verilebilir ancak bu yıl 3.5 milyon kişinin katılım gösterdiği düşünülürse bu sürenin uzaması söz konusu olabilir.

ÖSYM SINAV SONUÇ SAYFASI İÇİN TUKLAYIN

KPSS SINAVI DEĞERLENDİRMESİ

KPSS sınavında değerlendirme nasıl yapılıyor?

Sınavda bulunan her test kendi içinde bir değerlendirmeye tabi tutuluyor. her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılıyor ve bu şekilde puanlama yapılıyor. Elde edilen puanların da ortalama ve standart sapmaları hesaplanarak standart puanlar bulunuyor.

Herhangi bir testte doğru ya da yanlış hiçbir cevabı olmayan adaylar söz konusu test için yapılan hesaplamalara katılmayacak ve bu adaylara bahsi geçen test için standart puanları hesaplanmayacak.

Yani bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi ve puanlamaya katılabilmesi için Genel Kültür ve Genel Yetenek testlerinin her ikisinden de az az 1 soruyu doğru ve ya yanlış olarak işretlemesi gerekiyor.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacak.

KPSS sınav puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacak. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: