20 Ekim 2018 Cumartesi

Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

11 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
568 defa okundu.
Mersin’de okul dönüşü bindiği minibüste iki yıl önce öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan’ın ailesi genç kızın mezarına çiçek bıraktı ve dua etti.

1/11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
Mersin’de okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen ve kadına yönelik şiddetin simgesi haline gelen Özgecan Aslan, ölümünün 2. yılında ailesi ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı.

2 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
Tarsus ilçesinde 11 Şubat 2015’te henüz 19 yaşındayken öldürülen Özgecan Aslan’ın babası Mehmet, annesi Songül, ablası Beste, kardeşi Barış ve sevenleri, heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından yapılan Mersin Şehir Mezarlığı’ndaki anıt mezarda genç kızı anmak için bir araya geldi.

3 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
“Melek” figürlü anıt mezara çiçek bırakarak dua eden Aslan ailesi, gözyaşı döktü.

4 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
Özgecanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Koçoğlu Dalgıç, genç kızın hayatını işleyecek sinema filmi çekmeye hazırlanan yapımcı ve yönetmen Ali Avcı ve çok sayıda vatandaş Aslan ailesine başsağlığı diledi ve dua etti.

5 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
Anne Aslan, gazetecilere yaptığı açıklama, “Acımız çok büyük. Bu acı ölene kadar hiç bitmeyecek. Bütün dünyaya sesleniyorum. Lütfen anne ve babalar çok büyük eğitimlerden geçsinler. Böyle bir şiddete kimsenin çocuğu maruz kalmasın. Bu şiddet son bulsun, hiçbir ailenin yüreği yanmasın. Özgemin hiç bir suçu yoktu, çok masumdu. Allah kimsenin başına vermesin, çok zor bir acı.” ifadesini kullandı.

6 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
7 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
8 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
9 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
10 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı
11 /11 Özgecan Aslan mezarı başında anıldı

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: