16 Kasım 2018 Cuma

Mekke’nin Fethi’nin 1386’ncı yıl dönümü dolaysıyla program düzenlendi

1 Ocak 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
512 defa okundu.

Mekke’nin Fethi’nin 1386’ncı yıl dönümü dolaysıyla program düzenlendi.Mekke’nin Fethi’nin 1386.yılı kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), tarafından Mekke’nin  Fethi’nin 1386.yılı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılı kutlandı

Mekke’nin Fethi’nin 1386. yılı kutlandı

AGD Antakya Temsilciliği’nce Hatay Meslek Eğitim Kursu (HATMEK)  Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda Kur’an-ı Kerim okundu, şehitler  için dua edildi.AA /İHA

Gecede konuşan AGD Antakya Temsilcisi Mehmet İncecik, 81 şubeleri  tarafından 600 noktada Mekke’nin Fethi’nin yıl dönümü dolayısıyla program  gerçekleştirildiğini belirtti.

1 Ocak 630 yılında Mekke’nin Fethi ile Müslümanlar tarafından en büyük  zafer kazanıldığını aktaran İncecik, ”Fetih, bütün sahte ilahlara ‘la ilahe’  demektir. Fetih, kula kulluğa hayır diyerek zalim diktatörlere, zulüm getiren  ideolojilere ‘hayır’ diyerek yürekleri alemlerin rabbiyle buluşturmaktır. Fetih,  izzet ve şerefle bütün inanları tanıştırma mücadelesidir. Bu kutlu gayede  karşısına çıkanlarla en güzel şekilde mücadele etmektir. Müslümanların fetih  anlayışı ve şuuru bugünün dünyasında yaşanan sıkıntıların yegane ilacıdır.  Yeryüzü yeni bir fetih nesli beklemektedir.” diye konuştu.

Programda Hatay Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı konseri verdi ve  sinevizyon gösterimi yapıldı.

Geceye Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci, Saadet  Partisi İl Başkanı Mustafa Eğe ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve  vatandaşlar katıldı.

Hassa ilçesinde de Mekke’nin Fethi, düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Sivas’ta da kutlandı

Sivas’ta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Mekke’nin Fethi’nin 1386’ıncı yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

4 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Mekke’nin Fethi programını yaklaşık bin kişi izlerken, program İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcılara sinevizyon gösterisi izletildi.
Programda konuşan AGD Sivas Şube Başkanı Bülent Şimşek Mekke’nin fethinin önemine değinerek bu değerin her yıl genç nesillere aktarılması gerektiğini belirterek,”Her akşam ana haber bültenlerinde patlayan bombaları, çatışmaları, savaşları, yaşamını yitirmişleri, kolu, bacağı kopmuşları, yetim kalmış çocukları, dul kalmış kadınları, gözü yaşlı anneleri görmek canımızı acıtıyor. Bütün bu olup bitenler üzerimizdeki sorumluluğu daha da artırıyor. Bu yüzden genç nesiller mutlaka fetih kavramını anlamalıdır. Fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır” dedi.

Konuşmanın ardından Sivas Belediyesi Mehteran takımı konser verdi. Programda Mekke’nin Fethi coşkuyla kutlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: