19 Kasım 2018 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İslamiyet’le ilgili bugüne kadar çekilmiş en iddialı film

24 Ekim 2016
655 defa okundu.
İslamiyet’le ilgili bugüne kadar çekilmiş en iddialı film

İslam’ın doğuşunu ve Hazreti Muhammed’in hayatını şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyazperdeye yansıtan ‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ 28 Ekim’de vizyona girmeye hazırlanıyor

806x378-islamiyetle-ilgili-bugune-kadar-cekilmis-en-iddiali-film-1477287951695

İslamiyet’le ilgili bugüne kadar çekilmiş en iddialı film

 

İslam’ın doğuşunu ve Efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V)’in çocukluğu ile ilk gençliğini şimdiye dek görülmemiş bir bakış açısıyla beyazperdeye yansıtan ‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ 28 Ekim’de vizyona giriyor.

Film, altıncı yüzyılda Mekke’de, Hz. Muhammed’in doğumu ile başlayan ve efendimizin 13 yaşına kadar devam eden sürecini, naif bir bakış açısıyla yaklaşarak beyazperdeye taşıyor.

HZ.MUHAMED’İ ANLATIYOR
Büyük bir titizlikle oyuncu seçimini gerçekleştiren yönetmen, bir yıllık süreç sonrasında genç ve profesyonel oyunculardan oluşan bir ekiple çalıştı. İtalya’dan birçok yönetmen bu filmde görev aldı. ‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ filmi, İslamiyet ile ilgili bugüne denk çekilen en iddiali projelerinden biri.

‘Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi’ filminin iki yıllık uzun bir araştırmadan sonra beş yılda çekimleri ve teknik detayları tamamlandı.

Film için özel teknikle Mekke ve Medine platosu hazırlandı. Platoların hazırlanması üç sene sürdü. Bu platolarda, 40 yıl daha tarihi filmlerin çekilebileceği sağlamlıkta setler hazırlandı. Film için hiçbir masraftan kaçınılmayarak 30 milyon dolar harcandı. Proje için İran’ın Horasan şehrinin güneyindeki Allahyar köyüne, o dönemin Mekke’sini tasvir eden özel bir set kuruldu. Film efektleri için Oscar ödüllü Scott Anderson ve Vittorio Storaro ile çalışıldı, müzikleri ise Hintli besteci A.R.Rahman’ı çalıştıran Mecidi yaptı.

Yönetmen, filmi çekmesindeki en büyük amacın, İslamiyet’in bir hoşgörü dini olduğunu tüm insanlara göstermek olduğunu söyledi.

Devamı için tıklayınız]]>

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: