18 Aralık 2018 Salı

Google,bu yıl yeterince iyi olmadığına karar verdi

28 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
979 defa okundu.

Google, sıfırlama düğmesine basar

Google, bu yıl yeterince iyi olmadığına karar verdi.

Google, sıfırlama düğmesine bastı,

Sekiz yıl boyunca, Google her zaman, San Francisco’daki I / O geliştirici konferansı olan en büyük etkinliğini gerçekleştirdi.

Ancak bu yıl, Mountain View’deki kampüstesinin hemen yanındaki anfitiyatroya taşındı. Geriye dönüp baktığınızda, bu hareket şimdi sembolik görünüyor. Birçok yönden, 2016 Google için değişim yılı oldu: Bu sürpriz sonra ilk tam yıl oldu , Google / Alfabe reorg ve Google gördüm yıl ciddi olsun , kendi donanım, hakkında bulut  ve kurumsal . Endüstri boyunca, 2016 da AI ve makine öğrenimi yıllarıydı – ve  Google bunu ön planda tutuyordu.

Kullanıcı Google’ın özlüyor doğru bir şekilde çıkalım: onun lansmanı Allo ve Duomesajlaşma uygulamaları sadece kitle karışıklık ve çok az kabul edilmesine yol açmıştır; smartwatches mücadele ve Google gerçeği vardır gecikmiş Android lansmanı 2.0 giyin önümüzdeki yılın başlarında kendi giyilebilir stratejisini yardım etmiyor için; Proje Ara, Google’ın Lego benzeri akıllı telefon projesi de  ani ölümü oldu .

Ancak Google’ın sunduğu ürünler göz önüne alındığında, şirket zaman zaman işareti kaçırdığında sürpriz değil. Öyleyse iyi tarafa geçelim.

Google, geçen yıl ürün portföyünü keskinleştirmek ve daha önce oyalanmasına izin verdiği potansiyel olarak kâr eden piyasaları kullanmak için kullandı. Donanım burada bariz bir örnektir. Esasen Nexus markası altında Android referans telefonları ne olduğunu üretmek için farklı donanım üreticileri ile çalışma yıl sonra, Google bu sene o çaba hendeğe ve başlattı  Piksel telefonları kendi adı ve markası altında.

Bu kendisi büyük bir anlaşma olurdu, ancak Google da başlattı Google Ana  (kendi Amazon Echo rakibi), Google Wifi Chromecast dongle ve yeni bir sürümünü Daydream VR kulaklık . Bu, Google’ın eşi benzeri görülmemiş bir donanım miktarıdır – ve daha da fazlası, çünkü hemen hemen hepsi yerinden geliştirildi.

Google-home-turuncu

Google’ın kendi donanımını yapma konusunda ciddiye aldığına dair bir delil bulmanız gerekiyorsa, o listeyi yeniden okuyun (belki Pixel C tabletini de ekleyebilirsiniz, ancak 2015 yılının sonlarına doğru başlatılmış ve o tarihten beri oyuna girmiştir).

Bu ürünler ve Google’ın genel AI emelleri bir sürü özünde Google Yardımcısı , ürün hattı boyunca çalışacağız bir konuşma kişisel asistan binasında Google’ın çaba.

Makine öğrenmesi ve AI şirketin ilgi elbette yeni değildir ve Yardımcısı Google Bilgi Grafiği ve diğer projeler (Google dahil olduğu gelişmekte olan yıllar üzerine inşa kendi makine öğrenme cips bina ).

Ancak 2016’da Google, tüketicilere mantıklı gelen AI akıllıcalarını vurgulayan bir grup yeni yüzey buldu. Google Home’daki Asistan ilk olarak piyasaya çıkmazken, Amazon’un şu andaki çabalarından daha akıllı ve daha faydalı olacağını düşünüyorum. Ve ile TensorFlow ve diğer projeler, Google ayrıca (çok sonunda geri kendi ürünleri akacak olan) çoğaltmak ve kendi çalışmalarının geliştirmek için araçları ile geliştirici topluluğu tohum bir yol buldu.

Google, verimlilik alanındaki Microsoft ve diğerleriyle rekabet halindeyken, bu AI akıllılarından bazılarını kendi verimlilik araçlarına getirmeye başlamıştır. Bu araçlar daha önce Google Apps for Work (veya Eğitim) fişinde kaldı. Google, bu yıl yeterince iyi olmadığına karar verdi, onun yerine “G Suite” e gitti. Bu ismi beğenmeyen ben değilim, ancak bu da, Google’ın beklentileri nasıl sıfırlamaya çalıştığını gösteriyor.

Nitekim, belki de en net Google geçen yıl geçti değişiklikleri gösterir bir alan olan olan Google Cloud(orada yeni bir isim) bölümü. Google olarak açıklandı geç Eylül ayında küçük ve özel etkinlikte, G Suite ve geliştiriciler ve küçük işletmeler için tüm ürünlerinde her ikisi de artık Google Cloud şemsiyesi altında yer almaktadır. Dahili olarak Google, bu çabaların tümünün adı olarak “Google Enterprise” ı kullanıyordu, ancak bir şekilde bunun doğru bir isim olmadığına karar verdi.

Google_cloud_1

Bu değişikliğin birçoğu ve Google’ın hem verimlilik araçlarını hem de bulut platformunu biraz geride bıraktıktan sonra, son birkaç yıl içinde Amazon ve Microsoft’un büyük adımlar atması sonucunda nihayet işletmeyi ciddiye almaya yönelik çabaları yenilenerek – Google’a Diane’yi getirmesi sağlanıyor. Greene onboard 2015. Ona varış, bunun gibi rakiplerine karşı kâr eden bir pazarı devretmeyeceğini gösterdi.

Geçen yıl boyunca, nihayet onun Bulut Platformu fazla veri merkezleri açılması başladı (bir dizi de dahil olmak üzere yeni bulut ürünleri ile ilgili bir takım başlattı makine öğrenme tabanlı hizmetler daha iyi AWS ve Azure ile rekabet etmek), Firebase yapılan onun çekirdek geliştirici platformu ve  bir eğitim şirketi satın işletmelerin nasıl kullanılacağı çalışanlarına öğretmek yardımcı olmak için Google Apps G Suite uygulamaları. Hatta düşük kodlu kurumsal uygulama geliştirme araçları başlattı. Ayrıca, büyük işletmeler için onları daha kullanışlı hale getirmeye yardımcı olmak için G Suite uygulamalarıyla ilgili birkaç güncelleme yaptı.Bunların çoğu küçük hareketlerdir, ancak bir araya getirildiğinde Google’ın kurumsal çabalarında sıfırlama düğmesine basarak bu pazarın peşinden gitmeye başlamışlarını gösteriyorlar.

Alfabe / Google reorg‘u bu değişikliklerin bir kısmını zorlamıştı, ama aynı zamanda işleri zorlaştırıyor. Eskiden Google’ın kendi kendine giden otomobil projesi olarak bilinen Waymoşimdi bir Alfabe şirketi örneğin,. Bununla birlikte, Google’ın kendi projelerine bakması için kendi amacına hizmet ettiği görülüyor ve neredeyse tüm parasını yazdırmaya devam eden reklam makinesinin ötesinde gelir fırsatları arıyor.

Gelecek yıla gelince? Google I / O, yine Moscone’da (duyduğum bilgilere göre) tekrar olacak, ancak Google’ın kendisini henüz yeni keşfettiği söylenemez.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: