10 Aralık 2018 Pazartesi

Fahriye Kara Kimdir

18 Şubat 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1134 defa okundu.

Fahriye Kara Kimdir,Fahriye Kara,Fahriye Kara bulundu,Fahire Kara Kimdir,Fahire Kara Kim,Fahire Kara hakkında bilgi,Fahire Kara’nın hayatı,Fahire Kara’nın Film Gibi Hayat Hikayesi,fahire kara , fahire kara kimdir , fahire kara bulundu mu

Fahire Kara’nın Hayat Hikayesi,1990’daki Hac Faciasından öldü sanılıyordu. 12 çocuk annesi Fahire Kara’nın sağ olduğu ortaya çıktı. ATV’de yayınlanan Müge Anlı da bir hayat hikayesi daha ortaya çıktı. Fahire Kara’nın sağ ve Suudi Arabistan’da yaşadığı belirlendi. Kara’yı Suudi bir vatandaşın Hac faciasında yaralı bulup tedavi ettikten sonra evine kapattığı ortaya çıktı!
 26.01.2017 Öldü Sanılıyordu, Film Gibi Hayat Hikayesi Çıktı!

 25.01.2017 Öldü Sanılıyordu, Film Gibi Hayat Hikayesi Çıktı!

Fahire Kara, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Mekke’de gerçekleşen faciada öldü zannedilen Fahire Kara’nın yaşadığı ortaya çıktı. Peki, film gibi bir hayatı olan Fahire kara kimdir, bulundu mu?

Bir anda Türkiye’nin gündemi haline gelen Fahire Kara, 1970 yılında doğdu. Batman’da eşi ve 12 çocuğuyla birlikte yaşayan Fahire Kara, 1990 yılında eşi ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için kutsal topraklara gitti. Kara çift 1426 hacı adayının hayatını kaybettiği El Muaysem Tünel İzdihamı’na yakalandı. İzdiham sırasında Fahire Kara ve eşi Abdurrahman Kara birbirlerini kaybetti. O günden itibaren 12 çocuk annesi Fahire Kara’dan hiçbir haber alınamadı. Kara ailesinin fertleri Atv’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katıldı. İzleyenler tarafından anlatılan olaylar ve gönderilen fotoğraflar doğrultusunda yaşadığı kesinlik kazanan Fahire Kara’yı aramaya çalışmaları devam ediyor.

Fahire Kara kimdir Fahire Kara bulundu mu

1990’daki Hac Faciasından öldü sanılıyordu. 12 çocuk annesi Fahire Kara’nın sağ olduğu ortaya çıktı. ATV’de yayınlanan Müge Anlı da bir hayat hikayesi daha ortaya çıktı. Fahire Kara’nın sağ ve Suudi Arabistan’da yaşadığı belirlendi. Kara’yı Suudi bir vatandaşın Hac faciasında yaralı bulup tedavi ettikten sonra evine kapattığı ortaya çıktı!

ATV’de izlenme rekorları kıran Müge Anlı’nın sunduğu programda bir olay daha aydınlatıldı. Hac vazifesini yerine getirmek için Mekke’ye giden Fahire Kara 1990 yılında meydana gelen hac kazasında öldüğü sanılıyordu.

1990 yılındaki Hac kazasında 447 Türk ölmüştü. Facia sırasında Abdurrahman Kara eşi Fahire Kara’yı kaybetti. Eşini günlerce arayan Abdurrahman Kara sonunda pes ederek Türkiye’ye geri döndü ve Fahire hanımın gıyabında cenaze namazı bile kıldırdı.

Müge Anlı Fahire Kara’nın Hikayesini Ortaya Çıkardı!

Aradan 26 yıl geçtikten sonra Fahire Kara’nın çocukları annesinin yaşadığı hakkında şüphelenince Müge Anlı’ya başvurdu. Annelerinin fotoğrafı ekranda yayınlanınca bazı izleyiciler Fahire Kara’yı tanıdı. Kadının Mekke’de teşbih sattığını söylediler.

“Beni Burada Zorla Tutuyorlar”

Bir izleyici Fahire Kara’nın “Ben Batman Beşiriliyim. Adım Fahire. 1990 yılındaki faciada eşimi kaybettim. Yaralanmıştım. Bir adam beni bulup iyileştirdi sonra gitmeme izin vermedi. Bana eşimin öldüğünü söyledi. Beni hapsetti. Evlendim. Burada 3 çocuğum var. Beni burada tutuyorlar” dediğini iddia etti.

Hikaye bu şekilde ortaya çıkarken Müge Anlı’nın Kara için yetkilerden yardım alacağı ve gelecek günlerde Kara için bağlantıya geçileceği söyleniyor.

1990 yılındaki hac felaketinde ağır yaralanan ve Yemenli bir çöpçünün Suudi Arabistan’da alıkoyduğu Fahire Kara için ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programının çalışmaları sayesinde 27 yıl sonra Türkiye’ye dönme umudu doğdu. Ancak Suudi yasalarına göre bunun için, 3 çocuk sahibi olduğu Yemenli kocasının kendisine tecavüz ettiğini söylemesi gerekiyor. Aksi takdirde kendisi zina suçundan taşlanarak öldürülecek.

Batmanlı 12 çocuk annesi Fahire Kara (74) 1990 yılında hac ibadetini gerçekleştirmek için kocası Abdullah ile birlikte kutsal topraklara gitti. Kara çifti, 450’si Türk 1426 kişinin can verdiği izdiham sırasında yaralandı. Abdullah Kara eşini o kalabalıkta buldu ancak ağır yaralıydı ve acilen ambulansla hastaneye kaldırılınca son kez o an gördü. Hastaneden çıkıp günlerce Fahire’yi aradı ancak bulamadı. Sonunda öldüğünü düşünerek Batman’a döndü.

MÜGE ANLI ORTAYA ÇIKARDI

Yıllar sonra hacca giden bir kadının anlattıklarından yola çıkarak annelerinin yaşadığını düşünen çocuklar olayı Müge Anlı’ya taşıdı. Aylarca Fahire Kara’nın sırrı çözülmeye çalışıldı. Programa yüzlerce ihbar geldi. Fahire’nin Yemenli çöp toplayan bir adam tarafından yaralı halde kaçırıldığı iddiası Kara ailesinde şok etkisi yarattı. İddiaya göre Suudi yetkililer izdiham sırasında çevredeki herkesten yardım isteyince Yemenli, Fahire’yi kurtarma bahanesiyle kaçırmış ve yıllarca Medine’deki evinde alıkoymuş ve ondan 3 çocuk sahibi olmuştu.

S.ARABİSTAN ÇALKALANDI

Suudi Arabistan’dan Anlı’nın programına bağlanan bir kişi, ülkenin bu haberle çalkalandığını söyledi. Yapılan haberlerin ardından Yemenli adamın damadı ile görüşüldüğünü anlattı, Fahire Kara’nın iki oğlu ve kızının olduğunu söyledi. Oğlunun devlet görevinde bulunduğunu ve oradaki insanların çekindiği biri olduğunu, kızının ise bir Türk ile evlendiğini ve o kişinin Urfalı Davut olduğunu aktardı. Ayrıca Fahire Kara’nın ailesinin onu aradığından haberi olduğu, Yemenli’nin 85 yaşında olduğu ise diğer bilgiler arasında.

ÖNÜNDE İKİ SEÇENEK VAR

Bu film gibi hikayeyi haber yapan Euronews’e göre Fahire Kara’nın şimdiye kadar ortaya çıkmamasının gerisinde yapması gereken çok zor bir tercih yatıyor. Bu da Suudi Arabistan Ceza Yasası’nın 22’nci maddesinden kaynaklanıyor. Yasaya göre Suudi Arabistan sınırları içinde zina yapan kişi taşlanarak öldürülmekle (recm) cezalandırılıyor. Birini kaçırıp tecavüz ederek ondan çocuk sahibi olanlar ise halkın önünde idam ediliyor. Fahire’nin önünde şimdi iki seçenek var:

1- Yemenli adamın kendisini kaçırdığını ve zorla alıkoyup tecavüz ederek 3 çocuk sahibi olduğunu açıklaması durumunda burada doğurduğu çocuklarının babası olan adam tüm halkın gözü önünde asılacak.

2- Evli olmasına rağmen bunca yıl 85 yaşındaki bu adamla karı-koca hayatı yaşadığını itiraf etmesi durumunda ise bu kez kendisi zina suçundan taşlanarak öldürülecek.

‘KİMSE ÖLMEDEN SORUN ÇÖZÜLSÜN’

MİT ve Türk Dışişleri de gelişmeler sonrası Türk kadının bulunup ülkesine getirilmesi için devreye girdi. Konuyu sayfalarına taşıyan İngiliz Daily Mail gazetesine göre Türk diplomatlar ‘Kimse ölmeden sorunu çözmek için’ yoğun çaba sarf ediyor.

‘KRAL AF YETKİSİNİ KULLANAMIYOR’

Suudi Arabistan’ı önceki gün ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da Kral Selman bin Abdülaziz’e konuyu aktardığı söyleniyor. Suudi yasalarına göre suç ne kadar büyük olursa olsun Kral’ın af yetkisi bulunuyor. Ancak suç hac ziyareti sırasında işlendiği için Kral’ın af yetkisini kullanmadığı da iddialar arasında.

‘EVDEN DIŞARI ÇIKARILMIYOR’

Fahire Kara’nın Arabistan’da evden dışarı çıkarılmadığı iddia ediliyor. Buna göre Kara’nın Medine’deki çocuklarından biri güvenlik güçlerinde görev yapıyor. Türkiye’nin Cidde Başkonsolosluğu’nun Fahire Kara’yı aradığını bilmesi ve annesinin bulunduğu takdirde babasının asılacağını düşünmesi nedeniyle Fahire Kara’yı dışarı çıkarmadığı belirtiliyor. Yerel halkın da kendisini tanıdığı fakat güvenlik güçlerinde çalışan oğlundan çekindikleri için bilgi vermedikleri ileri sürülüyor.

KENDİSİNE EV ALDI

Anlı’nın programına gelen ihbarlara göre El Yahyavi camisi yakınlarına Yemenli aşiretlerin yoğunlukla ikamet ettiği bölgede yaşayan Fahire Kara, çalışarak kazandığı para ile kendisine iki katlı bir ev almış. Fahire Kara’yı kaçıran şahsın otelde çalışan akrabası ise Müge Anlı izleyicisine konu ile ilgili ‘Olayın üzerinden 30 sene geçti. Fahire Kara burada bir düzen kurdu, başlarda çok sıkıntı çekti. Türkiye’ye dönmek için çok uğraştı fakat aradan geçen yıllar üzerine Türkiye’ye dönemeyeceğini anlayınca Arabistan’da kendisine bir hayat kurdu. Türkiye’ye dönse kimin yanında kalacak. Kim ona ne kadar bakacak. İlk başta herkes onu ağırlayacak fakat 6 ay sonra ne olacak?” demişti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: