19 Aralık 2018 Çarşamba

Facebook Üçüncü Çeyrek 2016 Sonuçlarını Açıkladı

18 Kasım 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
863 defa okundu.

Facebook

. Menlo Park, California , 2 Kasım 2016 / PRNewswire / – Facebook, Inc (NASDAQ: FB ) bugün 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

“Biz başka bir iyi çeyrek vardı,” dedi Mark Zuckerberg , Facebook kurucusu ve CEO’su. “Biz ilerleme bizim uygulamalar arasında ilk video koyarak ve bizim 10 yıllık teknoloji yol haritası infaz yapıyoruz.”.

Üçüncü Çeyrek 2016 Finansal Göstergeler *

30 Eylül Sona Erdi Üç Aylar,

Yıl aşırı
yıl%
Değişim

yüzdeleri dışında ve hisse tutarları başına milyonlarca içinde

2016

2015

Gelir:

   reklâm

6816 $

4299 $

% 59

   Ödemeler ve diğer ücretler

195

202

(3)%

Toplam gelir

7011

4501

% 56

Toplam masraf ve giderler

3889

3042

% 28

faaliyetlerden gelir

3122 $

1459 $

114%

Faaliyet kar marjı

% 45

% 32

gelir vergisi karşılığı

790

Efektif vergi oranı

% 25

Net gelir

2379 $

896 $

166%

Seyreltilmiş hisse başına kazanç (EPS)

0,82 $

0,31 $

165%

Üçüncü Çeyrek 2016 Finansal Göstergeler tabloda yer alan bilgiler, Amerika Birleşik Devletleri (GAAP) ‘de genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine uygun olarak sunulmuştur. GAAP dışı mali bilgi için aşağıdaki başlıklı tabloya bakınız “Uzlaşma GAAP GAAP dışı Sonuçlarına.”

Üçüncü Çeyrek 2016 Faaliyet Göstergeleri

  • Günlük aktif kullanıcı (Daus) – Daus için ortalama 1.18 milyar Eylül 2016 ,% 17’lik bir artış yıldan yıl.
  • Mobil Daus – Mobil Daus için ortalama 1.09 milyar Eylül 2016 ,% 22 bir artış yıldan yıl.
  • Aylık aktif kullanıcı (maus) – Maus idi 1790000000 30 Eylül 2016,% 16 yıldan yıla bir artış olarak.
  • Mobil Maus – Mobil Maus, 30 Eylül 2016,% 20 yıldan yıla bir artış olarak 1,66 milyar idi.

Üçüncü Çeyrek 2016 Diğer Finansal Göstergeler

  • Mobil reklam geliri – Mobil reklam geliri 2015 yılının üçüncü çeyreğinde yukarı reklam gelirlerinin yaklaşık% 78, 2016 yılının üçüncü çeyreği için reklam geliri yaklaşık% 84 temsil etti.
  • Sermaye giderleri – 2016 yılının üçüncü çeyreği için sermaye harcamaları vardı 1,10 $ milyar .
  • Nakit ve nakit benzeri ve menkul – Nakit ve nakit benzeri ve menkul vardı 26140000000 $ 2016 yılının üçüncü çeyreği sonunda.

Webcast ve Konferans Çağrı Bilgileri

Facebook da sonuçlarını tartışmak üzere bir konferans görüşmesi ev sahipliği yapacak 2 pm PT / 17:00 ET bugün. Facebook’un kazancı konferans çağrısı canlı yayını kazanç basın açıklaması, mali tablolar ve slayt sunumu ile birlikte, investor.fb.com adresinden ulaşılabilir.Facebook investor.fb.com ve newsroom.fb.com web yanı sıra kullandığı Mark Zuckerberg’in Facebook Sayfası (https://www.facebook.com/zuck ifşa edilmesinin uymakla) olarak kamuya açık olmayan maddi bilgileri ifşa araçlarını ve Yönetmelik FD altında yükümlülükleri.

Görüşme ardından, tekrar aynı web sitesinde mevcut olacaktır. Bir telefonla tekrar 1 (404) 537-3406 veya +1 (855) 859-2056 konferans görüşmesi, konferans kimliği 88580395 izleyen bir hafta için geçerli olacak.

Facebook hakkında

2004 yılında kurulan, Facebook’un misyonu insanlara paylaşma ve dünyanın daha açık ve bağlantılı hale getirmek için güç vermektir.İnsanlar dünyada oluyor ve paylaşmak ve onlara neyin ifade etmek keşfetmek için, arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlı kalmak için Facebook kullanmak.

İletişim

Yatırımcılar:
Deborah Crawford
investor@fb.com  / investor.fb.com

Basın:
Vanessa Chan
press@fb.com  / newsroom.fb.com

İleriye dönük ifadeler

Bu basın bülteni Bu ileriye dönük ifadeler sadece tahmin ve nedeniyle fiili sonuçlar ölçüde farklı olabilir 1995 Özel Menkul Kıymetler Dava Reformu Yasası güvenli liman hükümlerine tabi bizim gelecekteki iş beklentileri, ilgili ileriye dönük beyanlar içermektedir gibi faktörlerin çeşitliliği: korumak veya kullanıcıları ve nişan seviyelerini artırmak için yeteneğimizi; Reklam gelirleri bizim güven; Mobil işletim sistemleri, ağlar ve biz kontrol etmiyoruz standartları bizim bağımlılık; yeni ürün geliştirme ve bunların tanıtımı yanı sıra diğer yeni iş girişimleri ile ilgili riskler; kullanıcı büyüme ve nişan ve kısa vadeli finansal sonuçları üzerinde kullanıcı deneyimi bizim vurgu; yarışma;dava; gizlilik ve düzenleyici kaygılar; satın almalar ile ilgili riskler; güvenlik ihlalleri; büyüme ve coğrafi olarak dağılmış operasyonlarını yönetmek için yeteneği. Bu ve gerçek sonuçlar üzerinde daha tam SEC’e Form 10-Q bizim Üç Aylık Raporu başlığı “Risk Faktörleri” altında ayrıntılı olarak öngörülen sonuçlardan farklı olmasına neden olabilecek potansiyel riskler ve belirsizlikler diğer 28 Temmuz 2016olduğunu, investor.fb.com de en SEC web sitesinde Yatırımcı İlişkileri web sitesinde mevcuttur www.sec.gov . Ek bilgiler de ek olarak 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren çeyrek için Form 10-Q bizim Üç Aylık Raporunda ortaya konacaktır, bu bültenin tarihi 2 Kasım 2016 ve herhangi bir ileriye dönük ifadeler içeriyordu olduğunu lütfen unutmayın Burada bu tarihten itibaren makul olduğuna inandığımız varsayımlara dayanmaktadır. Biz yeni bir bilgi veya gelecekteki olaylar sonucunda bu ifadeleri güncelleme zorunluluğu taahhüt ederler.

GAAP dışı mali tedbirler

hazırlanmış ve GAAP ile uygun olarak sunulmuştur bizim özet konsolide finansal tablolarını, ek için, aşağıdaki GAAP dışı mali önlemler: gelir, döviz etkisi ve döviz etkisi hariç reklam geliri hariç; GAAP dışı yargılama masraf ve giderleri; operasyonlardan GAAP dışı gelirler;GAAP dışı net gelir; GAAP dışı hisselerini seyreltilmiş; GAAP dışı seyreltilmiş hisse başına; non-GAAP faaliyet kar marjı; GAAP dışı efektif vergi oranı; ve serbest nakit akışı. Bu finansal önlemlerin tanıtımı izolasyonunda veya vekalet veya finansal bilgilerin hazırlanmış ve GAAP uyarınca sunulan üstün olarak kabul edilebilmesi için tasarlanmamıştır. Yatırımcılar analitik bir araç olarak GAAP dışı mali tedbirlerin kullanımı ile ilgili maddi sınırlamalar vardır sizi uyarıyoruz. Özellikle, bizim GAAP mali tedbirlerin ayarlamalar çok merkezli paylaşan kalemlerin dışlanması, özellikle maddi olmayan duran varlıklar, hisse bazlı tazminat gideri amortisman ve ilgili bordro vergisi tazminat gideri, ve yukarıda belirtilen ilgili vergi etkilerini yansıtan yinelenen ve öngörülebilir gelecekte finansal sonuçlarına yansıyacak istisnalar. Buna ek olarak, bu önlemler karşılaştırma amacıyla kendi yararlılığını sınırlayan, diğer şirketler tarafından kullanılan GAAP dışı mali tedbirlerin farklı olabilir. Biz bu GAAP dışı mali tedbirlerin dışında GAAP tutarları ile ilgili özel bilgiler sağlayarak bu sınırlamalar telafi.

Biz bu GAAP dışı mali önlemler belirli öğeler iş performansının bağımsız değişir ve kullanılan anahtar ölçümler bakımından daha fazla şeffaflık için izin verebilir nerede dönemler arasındaki mali sonuçlarının karşılaştırılmasını sağlayacak, işimizin mali performansı hakkında yararlı ek yatırımcıları bilgilendirmeye inanıyorum işimizi işletim yönetimi tarafından.

Biz bir ya da bizim GAAP dışı mali tedbirlerin daha fazla aşağıdaki öğeleri hariç:

Maddi olmayan duran varlıklar. Biz satın almalara ilişkin edinilen maddi olmayan duran varlıklar amorti. Bu giderler devam eden faaliyet sonuçlarının yansıtıcı inanmıyorum çünkü bu amortisman giderleri dahil değildir. Bu tutarlar bizim önceden alımlar sonucu ortaya çıkan ve işimizin işleyişine doğrudan bir korelasyon var.

Hisse bazlı tazminat giderleri . Bu öğeyi hariç GAAP dışı mali önlemleri operasyonel performansı ile ilgili anlamlı ek bilgi sağlamak inanıyorum çünkü hisse bazlı tazminat gideri hariç. Özellikle, çünkü mevcut değerleme yöntemleri, sübjektif varsayımlar ve şirketlerin FASB ASC 718 altında kullanabileceğiniz ödül türlerinin çeşitliliği değişen, biz GAAP dışı mali bu gideri hariç önlemleri yatırımcılar bizim işletme arasında daha anlamlı karşılaştırmalar yapmak için izin verir sağlanması inanıyorum sonuçları ve diğer şirketlerin bu. Buna göre, bu masraf hariç, iş operasyonlarının yatan performansı daha fazla görünürlük ile yatırımcılara ve yönetimini sağlayan diğer dönemleri ile bizim sonuçlarının karşılaştırılmasını kolaylaştırır ve aynı zamanda bizim sektöründeki diğer şirketlerin sonuçları ile karşılaştırma kolaylaştırabilir inanıyoruz.

Ilgili bordro vergi gideri tazminat paylaşmak tabanlı . Biz bu vergi giderleri hariç olmadan yatırımcılar bizim faaliyet sonuçları üzerindeki vardı hisse bazlı tazminat gideri hariç tam etkisini görmek olmaz, çünkü tazminat gideri tabanlı paylaşmak için ilgili bordro vergi gideri dahil değildir. Bu masraflar egzersiz veya hak kazanışa altta yatan öz ödül ve faktörler işimizin işletme performansı bağımsız dönemden döneme değişebilir Hak ediş süresi veya egzersiz, zamanında bizim hisse senedi fiyatına bağlıdır. Benzer paylaşmak dayalı tazminat gideri, bu bordro vergi gideri hariç iş operasyonlarının yatan performansı daha fazla görünürlük ile yatırımcılara ve yönetimini sağlayan ve diğer dönemlere yanı sıra diğer şirketlerin sonuçları ile karşılaştırılmasını kolaylaştırır inanıyoruz.

Maddi olmayan duran varlıklar, hisse bazlı tazminat ve ilgili bordro vergi giderlerinin amortisman gelir vergisi etkisi . Biz non-GAAP ayarlamalarının gelir vergisi etkisi bu ayarlamaları ile ilgili vergi karşılığı anlamakta yatırımcılar ve yönetim yardımcı olur ve iş operasyonlarının yatan performansı ile ilgili yararlı ek bilgi sağlar hariç inanıyoruz.

Geliri döviz etkisi . Bizler tarihsel performans karşılaştırma kolaylaştıran kullanışlı bir metrik olduğuna inanıyoruz ABD Doları dışındaki bizim yerleşim birimleri için önceki yılki aylık kurlar kullanılarak 30 Eylül 2016 tarihinde sona eren üç ve dokuz ay boyunca gelir tercüme.

Maddi duran Alımlar. Bu metodoloji yatırımcıların daha iyi iş altta yatan eğilimleri anlamanıza yardımcı olmak için yararlı ek bilgi sağlayabilir inanıyorum çünkü biz serbest nakit akışı bizim hesaplamasında maddi duran alımları çıkarmak.

daha bizim GAAP dışı mali tedbirler hakkında bilgi ve GAAP dışı tedbirlere GAAP bir uzlaşma, bu basın açıklamasında masaya “Non-GAAP Sonuçları için GAAP Uzlaşma” bakın.

FACEBOOK, INC.

AİT ÖZET KONSOLİDE GELİR TABLOLARI

(Milyon, hisse başına tutarlar hariç)

(Bağımsız incelemeden geçmemiş)

30 Eylül Sona Erdi Üç Aylar,

30 Eylül Sona Erdi Dokuz Ay,

2016

2015

2016

2015

gelir

7011 $

4501 $

18.829 $

12.087 $

Masraf ve giderler:

   Gelir maliyeti

987

720

2741

2043

   Araştırma ve Geliştirme

1539

1271

4345

3502

   Pazarlama ve Satış

925

706

2651

1953

   Genel yönetim

438

345

1216

924

      Toplam masraf ve giderler

3889

3042

10953

8422

faaliyetlerden gelir

3122

1459

7876

3665

Faiz ve diğer gelirleri / (giderleri), net

47

(27)

125

(28)

gelir vergisi karşılığı öncesi gelir

3169

1432

8001

3637

gelir vergisi karşılığı

790

536

2057

1510

Net gelir

2379 $

896 $

5944 $

2127 $

Eksi: katılan menkul atfedilebilir net gelir

6

5

18

12

Sınıf A ve B Sınıfı ortak hissedarlarına atfedilebilir net gelir

2373 $

891 $

5926 $

2115 $

A sınıfı ve B sınıfı ortak hissedarlarına atfedilebilir Hisse başına kazanç:

   Temel

0,83 $

0,32 $

2,07 $

0,76 $

   sulandırılmış

0,82 $

0,31 $

2,05 $

0,75 $

Sınıf A ve B Sınıfı ortak hissedarlarına atfedilebilir hisse başına kazanç hesaplamak için kullanılan ağırlıklı ortalama hisse senetleri:

   Temel

2871

2808

2857

2796

   sulandırılmış

2915

2863

2.902

2848

Hisse bazlı tazminat giderleri masraf ve giderleri dahil:

   Gelir maliyeti

30 $

21 $

80 $

59 $

   Araştırma ve Geliştirme

633

598

1842

1767

   Pazarlama ve Satış

94

82

269

236

   Genel yönetim

62

56

180

161

      Toplam hisse bazlı tazminat gideri

819 $

757 $

2371 $

2223 $

ilgili bordro vergi gideri paylaşmak bazlı tazminat masraf ve giderleri dahil:

   Gelir maliyeti

1 $

$ –

4 $

2 $

   Araştırma ve Geliştirme

14

10

57

34

   Pazarlama ve Satış

2

2

9

8

   Genel yönetim

3

2

11

7

      ilgili toplam bordro vergi gideri hisse bazlı tazminat

20 $

14 $

81 $

51 $

Maddi olmayan duran varlıklar masraf ve giderleri dahil:

   Gelir maliyeti

55 $

44 $

153 $

133 $

   Araştırma ve Geliştirme

9

10

28

29

   Pazarlama ve Satış

109

102

321

307

   Genel yönetim

22

24

66

70

      Maddi olmayan duran varlıkların toplam amortisman

195 $

180 $

568 $

539 $

FACEBOOK, INC.

ÖZET KONSOLİDE BİLANÇOLAR

(Milyon)

(Bağımsız incelemeden geçmemiş)

30 Eylül 2016

31 Aralık 2015

Varlıklar

Dönen varlıklar:

nakit ve nakite eşdeğer

6038 $

4907 $

menkul kıymetler

20.102

13.527

Alacak hesapları, sırasıyla 83 $ ve 30 Eylül 2016 ve 31 Aralık 2015 tarihi itibarıyla 68 $, şüpheli hesapların karşılığı net

3070

2559

Peşin ödenen giderler ve diğer dönen varlıklar

1118

659

   Toplam dönen varlıklar

30.328

21.652

Maddi duran varlıklar, net

7899

5687

Maddi olmayan duran varlıklar, net

2702

3246

İyi niyet

18.085

18.026

Diğer varlıklar

660

796

Toplam aktifler

59.674 $

49.407 $

Yükümlülükler ve öz kaynak

Kısa vadeli borçlar:

Ödenebilir hesaplar

260 $

196 $

ödenecek Ortaklar

239

217

Gider tahakkukları ve diğer kısa vadeli yükümlülükler

2018

1449

Ertelenmiş gelir ve mevduat

78

56

sermaye kiralama yükümlülüklerinin Güncel kısmı

7

   Toplam mevcut sorumluluklar

2595

1925

Sermaye kiralama yükümlülükleri, daha az cari kısım

107

Diğer yükümlülükler

2964

3157

   Toplam yükümlülükler

5559

5189

Öz sermaye

Hisse senedi ve ilave ödenmiş sermaye

38.756

34.886

Birikmiş diğer kapsamlı zarar

(372)

(455)

Dağıtılmamış karlar

15731

9787

   Toplam hissedar öz

54.115

44.218

Toplam yükümlülükler ve öz kaynak

59.674 $

49.407 $

FACEBOOK, INC.

NAKİT AKIM ÖZET TABLOLARI

(Milyon)

(Bağımsız incelemeden geçmemiş)

30 Eylül Sona Erdi Üç Aylar,

30 Eylül Sona Erdi Dokuz Ay,

2016

2015

2016

2015

İşletme faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akımları

Net gelir

2379 $

896 $

5944 $

2127 $

Düzeltmeler İşletme faaliyetlerinden sağlanan net nakit kar ile mutabakatına yönelik:

Amortisman ve itfa

591

486

1728

1402

Hisse bazlı tazminat

819

757

2371

2214

Ertelenmiş gelir vergileri

19

(383)

(123)

(672)

hisse bazlı ödül faaliyetinden vergi geliri

459

346

1420

1155

hisse bazlı ödül etkinliği aşırı vergi geliri

(459)

(346)

(1420)

(1155)

Diğer

4

6

23

13

Varlık ve yükümlülüklerdeki değişimler:

Alacak hesapları

(253)

(207)

(478)

(405)

Peşin ödenen giderler ve diğer dönen varlıklar

(51)

(55)

(311)

(145)

Diğer varlıklar

42

29

46

4

Ödenebilir hesaplar

18

(9)

(21)

7

ödenecek Ortaklar

6

59

20

40

Gider tahakkukları ve diğer kısa vadeli yükümlülükler

219

50

641

291

Ertelenmiş gelir ve mevduat

(2)

(1)

21

(18)

Diğer yükümlülükler

(214)

564

(103)

914

İşletme faaliyetlerinden sağlanan net nakit

3577

2192

9758

5772

Yatırım faaliyetlerinden kaynaklanan nakit akımları

Maddi duran satın

(1095)

(780)

(3222)

(1831)

menkul kıymet satın alınması

(7733)

(4773)

(17.368)

(10333)

menkul kıymet satış

5633

1.399

9791

4125

menkul kıymet vadeler

131

848

1034

1563

işletmelerin Devralmalar, edinilen net nakit ve maddi olmayan duran varlık alımları

(61)

(27)

(81)

(309)

Sınırlı nakit ve mevduat Değişim

8

33

82

77

Yatırım faaliyetlerinde kullanılan net nakit

(3117)

(3300)

(9764)

(6708)

Finansman faaliyetlerine ilişkin nakit akımları

sermaye kira ve diğer finansman yükümlülüklere ilişkin anapara ödemeleri

(23)

(312)

(107)

hisse bazlı ödül etkinliği aşırı vergi geliri

459

346

1420

1155

Diğer finansman faaliyetleri, net

(8)

(8)

(2)

(20)

Finansman faaliyetlerinden sağlanan net nakit

451

315

1106

1028

Nakit ve nakit benzerleri üzerindeki kur değişiminin etkileri

19

(22)

31

(99)

Nakit ve nakit benzeri değerlerdeki net artış (azalış)

930

(815)

1131

(7)

Dönem başındaki nakit ve nakit benzerleri

5108

5123

4907

4315

Dönem sonundaki nakit ve nakit benzerleri

6038 $

4308 $

6038 $

4308 $

FACEBOOK, INC.

NAKİT AKIM ÖZET TABLOLARI

(Milyon)

(Bağımsız incelemeden geçmemiş)

30 Eylül Sona Erdi Üç Aylar,

30 Eylül Sona Erdi Dokuz Ay,

2016

2015

2016

2015

Yan nakit akış verileri

dönem içinde ödenen nakit:

Faiz

$ –

3 $

11 $

8 $

Gelir vergisi, net

357 $

40 $

764 $

199 $

Gayrinakdi yatırım ve finansman faaliyetlerine:

Maddi duran eklemeler ilgili borç hesapları, tahakkuk eden giderler ve diğer kısa vadeli yükümlülükler ve diğer borçlardaki net değişim

230 $

$ (87)

319 $

107 $

Bir satın alma ile ilgili olarak yayınlanan senet ödenecek

$ –

$ –

$ –

198 $

koşullu bedel borcun İskan

33 $

$ –

33 $

$ –

GAAP dışı Sonuçlarına GAAP mutabakatı

(Milyon, yüzdeler dışında ve hisse tutarları başına)

(Bağımsız incelemeden geçmemiş)

30 Eylül Sona Erdi Üç Aylar,

30 Eylül Sona Erdi Dokuz Ay,

2016

2015

2016

2015

GAAP geliri

7011 $

4501 $

18.829 $

12.087 $

   2015 oranları kullanılarak 2016 geliri döviz etkisi

31

234

döviz etkisi hariç Gelir

7042 $

19.063 $

GAAP gelir yıl boyunca yıllık değişim%

% 56

% 56

döviz etkisi yıl boyunca yıllık değişim% hariç Gelir

% 56

% 58

GAAP reklam geliri

6816 $

4299 $

18.256 $

11.442 $

   Döviz etkisi 2016 reklam geliri 2.015 oranları kullanılarak

31

234

döviz etkisi hariç reklam geliri

6847 $

18.490 $

GAAP reklam geliri yıl boyunca yıllık değişim%

% 59

% 60

döviz etkisi yıl boyunca yıllık değişim% hariç reklam geliri

% 59

% 62

GAAP masraf ve giderler

3889 $

3042 $

10.953 $

8422 $

   Hisse bazlı tazminat gideri

(819)

(757)

(2371)

(2223)

   ilgili bordro vergi gideri hisse bazlı tazminat

(20)

(14)

(81)

(51)

   Maddi olmayan duran varlıklar

(195)

(180)

(568)

(539)

GAAP dışı yargılama masraf ve giderleri

2855 $

2091 $

7933 $

5609 $

faaliyetlerden GAAP gelir

3122 $

1459 $

7876 $

3665 $

   Hisse bazlı tazminat gideri

819

757

2371

2.223

   ilgili bordro vergi gideri hisse bazlı tazminat

20

14

81

51

   Maddi olmayan duran varlıklar

195

180

568

539

operasyonlardan GAAP dışı gelir

4156 $

2410 $

10.896 $

6478 $

GAAP net gelir

2379 $

896 $

5944 $

2127 $

   Hisse bazlı tazminat gideri

819

757

2371

2.223

   ilgili bordro vergi gideri hisse bazlı tazminat

20

14

81

51

   Maddi olmayan duran varlıklar

195

180

568

539

   Gelir vergisi ayarlamaları

(245)

(219)

(746)

(687)

GAAP dışı net gelir

3168 $

1628 $

8218 $

4253 $

GAAP ve GAAP dışı hisselerini seyreltilmiş

2915

2863

2.902

2848

GAAP seyreltilmiş hisse başına

0,82 $

0,31 $

2,05 $

0,75 $

   net gelir GAAP dışı ayarlamaları

0.27

0.26

0.78

0.75

Hisse başına GAAP dışı seyreltilmiş kazanç

1,09 $

0,57 $

2,83 $

1,50 $

GAAP faaliyet kar marjı

% 45

% 32

% 42

% 30

   Hisse bazlı tazminat gideri

% 12

% 17

% 13

% 18

   ilgili bordro vergi gideri hisse bazlı tazminat

-%

-%

-%

-%

   Maddi olmayan duran varlıklar

% 3

% 4

% 3

% 4

Non-GAAP faaliyet kar marjı

% 59

% 54

% 58

% 54

gelir vergisi karşılığı öncesi GAAP gelir

3169 $

1432 $

8001 $

3637 $

gelir vergisi için GAAP karşılığı

790

536

2057

1510

GAAP efektif vergi oranı

% 25

% 37

% 26

% 42

gelir vergisi karşılığı öncesi GAAP gelir

3169 $

1432 $

8001 $

3637 $

   Hisse bazlı tazminat ve ilgili bordro vergi gideri

839

771

2452

2274

   Maddi olmayan duran varlıklar

195

180

568

539

gelir vergisi karşılığı öncesi non-GAAP gelir

4203 $

2383 $

11.021 $

6450 $

gelir vergisi için non-GAAP hükmü

1035

755

2803

2197

GAAP dışı efektif vergi oranı

% 25

% 32

% 25

% 34

İşletme faaliyetlerinden sağlanan net nakit

3577 $

2192 $

9758 $

5772 $

   Maddi duran satın

(1095)

(780)

(3222)

(1831)

Serbest nakit akışı

2482 $

1412 $

6536 $

3941 $

 

KAYNAK Facebook

İlgili Bağlantılar

http://www.facebook.com

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: