18 Aralık 2018 Salı

Facebook Irkçılık Eylemcisini yasakladı

28 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
775 defa okundu.

Facebook Irkçılık Eylemcisini yasakladı,Facebook geçici olarak bir sosyal adalet eylemcisini ırkçılıkla ilgili yorumda bulunmaktan yasakladı.

Facebook sosyal adalet eylemcisi ve Çengelli İğne Kutusu kurucularından içerik kaldırıldı Leslie Mac ve sosyal ağdan onu yasakladı. Yasak başlangıçta 24 saat sürdü. Güncelleme:  11:50 PT itibariyle Facebook içeriğini restore ve sosyal ağ kullanımı Mac yeteneklerini yeniden etmiştir *.

Mac, Facebook’ta bir bildirimde bulunarak “Takımımızın bir üyesi yanlışlıkla Facebook’da yayınladığınız bir şeyi kaldırdı,” dedi. “Bu bir hataydı ve bu hata için içtenlikle özür dileriz. O zamandan beri içeriği geri yükledik ve şimdi görebiliyorsunuz “.

Bununla birlikte, yanıtlanmaya ihtiyaç duyulan soruların hala nedeni ve nasıl olduğu böyle ve Facebook görevlisine bunun için herhangi bir sebep olursa ne olacak?

Güncelleme:  Bir Facebook sözcüsü beri bu hata hakkında çok üzgünüz “, TechCrunch söyledi. Posta ve profil yanlışlıkla kaldırıldı ve araştırmayı başardığımız anda telafi edildi. Ekibimiz her hafta milyonlarca rapor işlemektedir ve bazen yanlış şeyler alıyoruz “dedi.

Bugün erken saatlerde, Facebook açıkça Facebook’un ihlal etmeyen bir yorum için Mac yasaklı görünüyor topluluk standartlarına . Mac yaklaşık 7 saat boyunca hesabına erişemedi.

“Yorum yapamam, bir şey yazamam. Hiçbir şeyden hoşlanmam. Facebook’ta hiçbir şey yapamam “dedi Mac, hesabına erişemediği sürece TechCrunch’a söyledi. “Fakat sayfam indirilmedi.”

Aktör Matt McGorry görevini destekte paylaştı ve işler ters gitti, Mac bana söyledi. Görevini paylaşan 500’den fazla kişinin bulunduğunu fark ettiğinde McGorry’nin sayfasına gitti ve “beyaz gözyaşlarının okyanusuydu” ve Mac’i “ters ırkçı” olarak nitelendiren insanları gördü.

Leslie mac matt mcgorry

“Soru, Matt’in bu senaryodaki sorumluluğu nedir” olur, diye düşündü Mac. “Bizi takip eden çok sayıda takipçimiz ve bu izleyiciye maruz bıraktığınız insanlar için bunun anlamı ne zaman sorumluluk hakkında bir parça var. Onun hatası demezdim, ama bunun bir sorumluluk olduğunu söyleyebilirim. ”

Sonuçta sorun, bir demet McGorry takipçilerinin Mac’in göreviyle aynı fikirde olmadıkları ve ardından Facebook’a bildirdikleri gibi görünüyor. Mac’in görevinin Facebook’un topluluk standartlarından herhangi birini ihlal etmediği göz önüne alındığında, olan şey, Facebook’un otomatik olarak indirdiği ve ardından onu yasaklamış olduğu bildirimi yapan çok sayıda kişinin bulunmasıydı.

“Facebook’un hoşuna gidiyor mu, Leslie Mac’den nefret ediyoruz? Hayır, “dedi Mac. “Fakat sistemlerinin izin verdiği şey, insanlar renk başvurusunda bulunmaksızın kişilere saldırmak ve bu kişilerin görüşlerini olgu olarak almaktır. İşte burada kasıtlılık var. ”

Bu Facebook this.In Eylül gibi bir şey yapmış ilk kez değil Facebook kısaca askıya aktivist ve gazeteci Shaun Kral aldığı ırkçı e-posta gönderme için. Temmuz ayında, Facebook indirdi Philando Castille cinayet canlı video ve daha sonra teknik bir aksaklık suçladı.

Ben de McGorry’ye ulaştım ve geri duyarsam bu hikayeyi güncellemeyi planlıyorum.

  • Bu yazı, Facebook’un o zamandan beri Mac’in hesabındaki yasağı kaldırdığı ve içeriği geri yüklediğini yansıtacak şekilde güncellendi.
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: