19 Aralık 2018 Çarşamba

Erciyes Üniversitesi Öğrenciler ‘Sevgi İzi’ ile Engellilere Umut Oluyor

19 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
989 defa okundu.
Erciyes Üniversitesi,Erciyes Üniversitesi Sevgi İzi,Sevgi İzi,ERÜ Sevgi İzi,Müge Anlı Sevgi İzi,
Sevgi İzi Erciyes Üniversitesi,Erciyes Üniversitesi Öğrenciler 'Sevgi İzi' ile Engellilere Umut Oluyor,

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, 
Gazeteci Müge Anlı´nın başlattığı 
‘Sevgi İzi´ projesini, ücretsiz uygulayarak engelli ailelerine umut oluyor.
ERÜ´LÜ ÖĞRENCİLER
‘SEVGİ İZİ´ İLE ENGELLİLERE UMUT OLUYOR …

Erciyes Üniversitesi Öğrencileri ‘SEVGİ İZİ´ İLE ENGELLİLERE UMUT OLUYOR

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Gazeteci Müge Anlı´nın başlattığı ‘Sevgi İzi´ projesini, ücretsiz uygulayarak engelli ailelerine umut oluyor.
Gazeteci Müge Anlı´nın, engellilerin kaybolmasını engellemek amacıyla, bir kodun kollarına dövme yapılmasından oluşan ‘Sevgi İzi´ projesini, sosyal sorumluluk dersi projesi kapsamında Kayseri´de ücretsiz olarak uygulayan 6 öğrenci, engelli aileleri için umut oldu.
İki aydan bu yana yaklaşık 200 engellinin koluna ‘Sevgi İzi´ dövmesi yapılmasını sağlayan öğrenciler adına konuşan ERÜ havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi 3´üncü sınıf öğrencisi Dila Şahin, “Aslında bu projeye sosyal sorumluluk dersi kapsamında başladık ama zamanla bizim için proje olmaktan çıktı. ZİÇEV´in de katkısı ile beklediğimizden fazla engelliye ulaştık. Araştırmalarımız sonucunda da Tabu Dövme ile tanıştık. Onlar da dövmenin ücretsiz yapılması konusunda bize yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra bazı sponsorlar da bulduk” dedi. Dila Şahin, dövmenin caiz olmadığı düşünüldüğü için kabul ettirmede zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.

“Artık oğlum kaybolmayacak”
24 yaşındaki oğlu engelli olan Hasan Dağ da, projeyi televizyondan gördüğünü, daha sonra arayış içine girdiklerini kaydetti. ERÜ öğrencilerinin, arayışları esnasında kendilerine ulaştığını söyleyen Hasan Dağ, “Benim engelli bir oğlum var. Sokağa bıraktığımız zaman aklımızı onda kalıyor, kaybolursa ne olur diye çok düşünürdüm. Zaman zaman oğlumu Umre´ye de götürdüm, orada da çok büyük tedirginlikler yaşamıştım. Türkiye´de de Suudi Arabistan´da kaybettik oğlumu ama bundan sonra bu kod sayesinde kaybolsa da bize ulaşacaklar. Çok takdire şayan bir proje, çünkü bizim çocuklarımızın kaybolma ihtimali çok yüksek, bundan dolayı vesile olan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Engelli aileleri, Kayseri´de Kaseria Alışveriş Merkezi´nin alt katındaki Tabu Dövme´ye gelerek, çocuklarına ya da yakınlarına ‘Sevgi İzi´ dövmesini ücretsiz olarak yaptırabilecek.

Sevgi İzi nedir?
Kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna “Sevgi İzi”ni belirten bir rakam işleniyor. Bu rakamla www.benibuldular.com´a kayıt yaptırılıyor. Kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi´ni görenlerin bu siteye bildirmeleri halinde yakınlarına hemen ulaşılması sağlanıyor.

 

ERÜ´LÜ ÖĞRENCİLER ‘SEVGİ İZİ´ İLE ENGELLİLERE UMUT OLUYORKAYSERİ (İHA) – Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencileri, Gazeteci Müge Anlı´nın başlattığı ‘Sevgi İzi´ projesini, ücretsiz uygulayarak engelli ailelerine umut oluyor.Gazeteci Müge Anlı´nın, engellilerin kaybolmasını engellemek amacıyla, bir kodun kollarına dövme yapılmasından oluşan ‘Sevgi İzi´ projesini, sosyal sorumluluk dersi projesi kapsamında Kayseri´de ücretsiz olarak uygulayan 6 öğrenci, engelli aileleri için umut oldu.İki aydan bu yana yaklaşık 200 engellinin koluna ‘Sevgi İzi´ dövmesi yapılmasını sağlayan öğrenciler adına konuşan ERÜ havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi 3´üncü sınıf öğrencisi Dila Şahin, “Aslında bu projeye sosyal sorumluluk dersi kapsamında başladık ama zamanla bizim için proje olmaktan çıktı. ZİÇEV´in de katkısı ile beklediğimizden fazla engelliye ulaştık. Araştırmalarımız sonucunda da Tabu Dövme ile tanıştık. Onlar da dövmenin ücretsiz yapılması konusunda bize yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra bazı sponsorlar da bulduk” dedi. Dila Şahin, dövmenin caiz olmadığı düşünüldüğü için kabul ettirmede zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını dile getirdi.
“Artık oğlum kaybolmayacak”24 yaşındaki oğlu engelli olan Hasan Dağ da, projeyi televizyondan gördüğünü, daha sonra arayış içine girdiklerini kaydetti. ERÜ öğrencilerinin, arayışları esnasında kendilerine ulaştığını söyleyen Hasan Dağ, “Benim engelli bir oğlum var. Sokağa bıraktığımız zaman aklımızı onda kalıyor, kaybolursa ne olur diye çok düşünürdüm. Zaman zaman oğlumu Umre´ye de götürdüm, orada da çok büyük tedirginlikler yaşamıştım. Türkiye´de de Suudi Arabistan´da kaybettik oğlumu ama bundan sonra bu kod sayesinde kaybolsa da bize ulaşacaklar. Çok takdire şayan bir proje, çünkü bizim çocuklarımızın kaybolma ihtimali çok yüksek, bundan dolayı vesile olan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.Engelli aileleri, Kayseri´de Kaseria Alışveriş Merkezi´nin alt katındaki Tabu Dövme´ye gelerek, çocuklarına ya da yakınlarına ‘Sevgi İzi´ dövmesini ücretsiz olarak yaptırabilecek.
Sevgi İzi nedir?Kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna “Sevgi İzi”ni belirten bir rakam işleniyor. Bu rakamla www.benibuldular.com´a kayıt yaptırılıyor. Kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi´ni görenlerin bu siteye bildirmeleri halinde yakınlarına hemen ulaşılması sağlanıyor.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: