18 Aralık 2018 Salı

Bir Amazon Echo, bir cinayet davasını çözmenin anahtarı olabilir

28 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
644 defa okundu.

Bir Amazon Echo, bir cinayet davasını çözmenin anahtarı olabilir.

İnternet bağlantılı cihazlar ceza davalarında yardıma başlayabilir. Ilk bildirildiği gibi Bilgi , Rogers, Arkansas polis şüpheli bir katil kovuşturma yardımcı olmak için bir Yankı cihazdan veri teslim şirketi soran Amazon bir emri yayınladı.

Yetkililer kurban Victor Collins bulundu sonra James Andrew Bates, davada şüpheli, 2015 yılı Kasım ayında birinci derece cinayetten suçlandı boğularak ve boğularak Sayın Bates’in sıcak küvet içinde.

Bay Bates, polise, Collins ve diğer iki arkadaşı Owen McDonald ve Sean Henry’yi bir futbol maçı izlemek üzere davet etti ve sabah saat 1 civarında yatmaya karar verdi ve kurbanı ve McDonald’ı takılmaya ve içkilere bırakmaya karar verdi. Onun sıcak küveti.

Bates’in yeminli ifadesine göre, Collins birkaç saat sonra uyandıklarında suda yüzü dönmüştü. Ancak McDonald, McDonald’ın karısı tarafından doğrulandığı gibi, 12: 30’da Bates ve Collins’ten ayrıldığını söyledi.

Telefon kayıtlarına göre, Bates akşam boyunca bir kadına da mesaj atıyordu ve babasına, diğer arkadaşlarına (McDonald dahil) ve Uçan Balık restoranına birkaç telefon açmıştı. Aramaların hiçbiri bitmedi ve Bates polise bunların kazaen kıçlı arama olduğunu söyledi.

Bates’in Nest termostatı ve Honeywell alarm sistemi de dahil olmak üzere evinde birkaç internete bağlı cihazları var ancak davadaki temel tanık The Information of the Polarity Records’a göre akan müziklerin kontrolünü yapabileceğini söyleyen Amazon Echo’su olabilir , Gece boyunca Echo’nun asistan Alexa’yı kullanarak kablosuz olarak iletildi.

Ancak, ne kadar veri polisinin cihazdan çıkardığı veya bu verilerin ne kadar faydalı olabileceği belli değil. Alexa, her zaman yedi dahili mikrofondan oluşan bir sistemle dinliyor ancak firmaya göre hava durumunu veya hangi müziğin çalınılacağını söylemek gibi komutları göndermek için “uyandırmak” kelimesini söylemenizi bekliyor. Cihaz ayrıca, uyandırma kelimesi öncesinde bir saniyelik bir kesri de içerecek şekilde sesi buluta aktarır.

Mahkeme kayıtlarına göre, Amazon şimdiye kadar bu konuda bilgi vermeyi reddetti ve şirket, “geçerli ve bağlayıcı bir yasal talep olmadan doğru bir şekilde sunulmadan müşteri bilgileri serbest bırakılmayacağını” söyledi. Amazon, aşırı yayında kalmayı ya da tabii ki gereği gibi uygun olmayan talepleri kabul eder. ”

Polis, yine de Bates’in Yankı Maddesini ev kanıtı olarak ele geçirdi ancak o gece olanlarla ilgili daha iyi bir ipucu verebilecek cihaz, evin akıllı su cihazı olabilir. The Information’e göre, mahkeme kayıtlarına göre, Bates’in evi, gece yarısı saat 1 ile 3 arasında 140 galon su sağladı.

Ancak bu örnekte daha geniş kapsamlı paketleme, bu IOT cihazlarının yasal olarak ne kadar ya da bize karşı kullanılabileceğidir. Bu, türünün ilk örneği gibi görünüyor ve gelecekte bu tür soruların çoğunu görmekten mutluluk duyuyoruz.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

MÜGE ANLI.TV SON DAKİKA:
%d blogcu bunu beğendi: